Edep Ya Hu

Adalet yok,

Fikir yok,

Zikir yok, İman yok,

Şu bir gerçek ki insanoğlunun eylemeleri, kuralları düzeni değiştirmeye yetmiyor yetmeyecekte…

-Meclis kürsülerindeki şovmenler bakalım bir birinize laf yetiştirmekten başka biş şey yaptınğızımı sanıyorsunuz sizi o görevi veren toplum bu haldeyken.

-Adaletin bekçileri hakim, savcı, avukat adliye saraylarında oturma eylemine benzemiyecek bu dava gidip kaçınız izleyebilecek bakalım bu davayı. Hadi verin bakalım bu toplumu rahatlatacak, Türk ceza kanunun hangi maddesine dayanılarak hangi cezayı vereceksiniz bu canilere.

-Modern ailelerimiz, eften püften her kursa çocuğunuzu göndererek, bütün imkanları ona sunup, ahlak ve haya yokusunu fena bir bşrey yetişirken, asıl gereken önemli eğitimleri vermeden, tabi kendi işlerinizden taviz vermeden çocuğunuzu topluma yararlı bir birey olarak mı yetiştirdiğimizimi sanıyorsunuz.

– Ee müslüman ülkemin müslüman insanları, hadi bakalım düşünelim şimdi. İdam, işkence her türlü senaryomuz hazır, fakat iş işten geçti. Bu olay kadına değil , insanlığa, müslümanlığımıza, tüm değerlerimize şiddet,tecavüz, hakaret vs. adını biz koyalım artık..

-Her cumada okunduğu gibi; “Muhakkak ki Allah adaleti, iyiliği ve yakınlığı olana (özellikle akrabaya muhtaç oldukları şeyleri) vermeyi emreder; ahlâksızlığı/hayasızlığı, fenâlığı, zulmü/azgınlığı yasaklar. İyice anlayıp tutasınız diye size (böylece) öğüt verir.” -Bu ayetler boşuna indirilmedi, edep yahu edep…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir